دکوراسیون ورودی آپارتمان

با توجه به تکامل زندگی شهری و روی آوردن آحاد مردم به زندگی آپارتمان نشینی به دلیل هزینه های گزاف مسکن بهینه استفاده کردن از فضای خانه بسیار حائز اهمیت است و باید فضاهای داخلی ساختمان را به گونه ای استفاده کرد که علاوه بر بهره وری بالا ظاهر زیبایی داشته باشد. از این رو در این مقاله به بررسی ورودی آپارتمان یا خانه می پردازیم. از جمله نکاتی که در ورودی منزل حائز اهمیت می باشد نوع ورودی ساختمان است که می توان به چندین دسته تقسیم کرد: مستطیل – مربع – دایره و ال و… که بسته به نوع هر کدام طراحی های متفاوتی می توان انجام داد.

نکات قابل ملاحظه در انتخاب دکوراسیون ورودی خانه :

1- قراردادن آینه و محل قرار گیری آن (چک کردن ظاهر فردی هنگام ورود و خروج از خانه به همین دلیل قرار دادن آینه در ورودی منزل بسیار مهم می باشد).

2- قرار دادن ساعت به خصوص برای افراد کارمند بسیار حائز اهمیت است.

3- صندلی جهت نشستن (قرار دادن صندلی برای نشستن جهت تعویض کفش یا واکس زدن کفش)

4- جالباسی جهت آویزان کردن لباس ها و سایر وسایل (چترو..)

5- جاکفشی قرار دادن کفش ها برای فصل های مختلف

6- محلی برای قرار گیری اشیا کوچک مانند جا سوئیچی و…

دیزاین ظاهر ورودی بسته به نوع ورودی و سلیقه افراد متفاوت می باشد به عنوان مثال راهروهایی که باریک می باشند می توان از رنگ های روشن جهت بزرگ تر شدن فضا استفاده کرد جهت آشنایی به نحوه استفاده از رنگ ها در طراحی خانه و روانشناسی رنگ ها در دکوراسیون داخلی بر روی لینک کلیک کنید. همچنین از استیکر ها یا قاب عکس جهت زیبایی راهرو می توان استفاده کرد همچنین فرشی که داخل راهرو باریک استفاده می شود باید از حاشیه قرنیز ها از هر طرف حدودا 10 الی 20 سانت فاصله داشته باشد که همین امر باعث جداسازی محل ورودی ساختمان از سایر بخش ها می شود. یا در ورودی های مستطیل از میز کنسول به همراه آینه به دلیل وجود فضای بیشتر استفاده کرد. خالی از لطف نیست بدانید که فضای ورودی حتما باید به دلیل وسایلی که در آن قرار می گیرد از سایر فضاهای خانه جداسازی شود که این عمل را می توان با استفاده از فرش های کوچک ، رنگ یا کاغذ دیواری جداگانه انجام داد.

استفاده از آینه در دکوراسیون ورودی آپارتمان